EIRA PRO SLEČNY

EIRA-PRO-SLEČNY_COVER

Květen jsme věnovali šití zipové kabelky Eira a tolik nadšené ohlasy mě přesvědčily ji nabízet i dýl než jen v červnu. A taky proto, že se dá krásně zmenšit a ušít i malým slečnám. Třeba ke dni dětí 1.6. !

Připravila jsem pro vás krátkou fotoreportáž, jak kabelku vytisknout zmenšenou na 70% a snadno si tak ušít zmenšeninu původní verze. Jendoduše vznikne z jednoho střihu několik velikostí a můžete si ušít komplety máma-dcera. Ty jiskřičky v dětských očích a stejná kabelka jako má máma? Tak do toho!

Pokud střih s návodem ještě nemáš, můžeš si ho koupit tady >>

EIRA-PRO-SLEČNY_Detska-EIRA

Nejdřív vám ukážu geniální trik, který jde při šití kabelek použít. Běžně tiskneme střihy na domácí tiskárně tak, že hlídáme 100% velikost a pak měříme měřítko, jestli to tiskárna zase nespletla a nevytiskla střih menší. U oblečení je nutné měřítko hlídat. U kabelek to až tak důležité není. Milimetr opravdu nehraje žádnou roli. Podstatné totiž je, že díly na sebe přesně pasují i při tisku na jiné velikosti, jako např na 80%, 70% nebo třeba s 50% velikostí si ušijete kabelku přesně poloviční.

EIRA-PRO-SLEČNY_Navod-na-tisk

Proto své střihy dělávám spíše větší, protože je možné je zmenšit jen nastavením velikosti tisku. Většinou na takové běžné zmenšení tiskneme na 80%. Máte tak v jednom střihu celou škálu velikostí. A krásně toho využijeme při šití pro naše slečny.

Já jsem dnes šila kabelku pro čtyřletou princeznu, měřítko jsem při tisku nastavila na vlastní – 70% a kabelka je akorát veliká.

Střih pak vytisknete a slepíte tak, jak jste zvyklí. Jenom se nelekejte, že se stránky tisknou jen z půlky, je to díky tomu zmenšení. Krásně na sebe ale pasují jako u 100% velikosti.

Po vystříhání papírového střihu vystříháte látku a podle videa krok za krokem ušijete. Mám fakt radost, že jsem mohla konečně spotřebovat tuhle divokou látku, kterou mám už dlouho ve skříni a moc se mi k ničemu nehodila.

EIRA-PRO-SLEČNY_Slepeny-strih

A voilá! Kabelka je hotová a to nejtěžší je teprve před náma. Vydržet to až do dne dětí 1. 6.

A že je to nefér vůči klukům? Myslím, že bagry nebo dinosauři by se na kabelce taky vyjímaly. I muži přeci s kabelkami chodí. A pokud kabelku pro kluka fakt ne, mám tu na webu batůžek nebo balon ke stažení zdarma.

Jak se kabelka šila? Nasdíletej nám fotku do skupiny na FB a inspirujte ostatní! Můžete přidat i pár tipů pro šití, abyste ostatním třeba ulehčila práci v těžších místech.

Pokud střih s návodem ještě nemáš, můžeš si ho koupit tady >>

Tak ať se dobře šije, a hlavně – ať dělá radost!

Bára

EIRA-PRO-SLEČNY_Detska-EIRA

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.