8týdenní online kurz

Šijeme dál

Nauč se pořádné základy šití kabelek a šij kabelky podle svých představ

KURZ UŽ PROBĚHL

žena drží rolovací vínový batoh ušitý podle střihu na batoh

První kabelku sis ušila a šití tě uchvátilo natolik, že chceš pokračovat dál? Nevíš ale, jak a s čím?

Ráda bys svoje kabelky vylepšila a naučila se do nich všívat zapínání na zip? Dlouhý popruh? Kapsy na zip?

Chceš komplexněji porozumnět kabelkovým materiálům, od látek přes výztuhy až po galanterii? Být chytřejší než paní prodavačka a přesně vědět, co kdy kde použít?

Hledáš smysluplného koníčka, který tě nejen pohltí, bude tvým odpočinkem, ale dodá ti i sebevědomí díky malým splněným krůčkům?

KDO NEPÁŘE, ŠIJE POD SVOJE MOŽNOSTI!

Vím, že šití kabelek není snadné.
Že komplikovanější střihy už vyžadují přesné postupy. Zip do kabelky nestačí jen našít, je potřeba ho zapracovat do konstrukce, začistit a správně sešít s podšívkou.

Rýsování vlastního střihu vyžaduje velkou dávku zkušeností a prostorové představivosti.
A to, že si narýsuješ střih v ruce neznamená, že díly k sobě budou přesně sedět. Může tě to stát hodně zničeného materiálu než střih vyladíš na milimetry přesně.

Vyznat se v materiálech je snad ta nejtěžší disciplína. 
Poznat rozdíly ve výztuhách a naučit se je správně využívat chce roky praxe a experimentů, nakoupit celý arzenál výztuh a látek a testovat.

Naštěstí to nemusí být tak složité. Nemusíš experimentovat s výztuhami a trápit se s rýsováním střihu podle složitých zahraničních youtubových videí. Postupy šití kabelek se dají snadno naučit, když postupuješ postupně od základů. Je snadné využívat ověřených střihů, držet se návodů krok za krokem a po malých krůčcích se postupně propracovávat ke složitějším střihům.

Ukázka: Kabelkobatoh, Malá Kabelka a Rolltop

ŠITÍ KABELEK NENÍ JEN O SAMOTNÉM ŠITÍ,
JE V NĚM UKRYTO MNOHEM VÍC.

A to je přesně důvod, proč jsem vytvořila kurz Šijeme dál.

Já jsem se učila šít sama před víc jak 13 lety, už na gymplu. Šití mě provázelo celou vysokou, kdy mi pomáhalo nemyslet na to, že prostě nezapadám mezi spolužáky a že vysokou studuju jen kvůli rodičům. Postupně mi začínalo přerůstat přes hlavu a ze šití kabelek se stala práce. Na rodičáku jsem byla vděčná za každou hodinu v dílně, kdy jsem mohla tvořit něco svého a budovat vlastní značku kabelek a batohů. Díky ní jsem si vloni troufla vytvořit svůj první online kurz v naději, že vytvořím komunitu stejně nadšených švadlenek, se kterými budu moct svoji vášeň sdílet.

Od loňského roku mými kurzy zdarma prošlo už přes 15 000 švadlenek, stovky z nich se mnou pokračují dál a jen díky nim můžu dělat to, co mě nejvíc baví a naplňuje. Tvořit nové kurzy, vymýšlet nové střihy a šířit kabelkovou radost dál :).

Bára Mikulášková

PTALA JSEM SE ABSOLVENTŮ PO ROCE OD KURZU, CO SE U NICH DÍKY ŠITÍ KABELEK ZMĚNILO A JESTLI NA TOM MÁ ŠITÍ NĚJAKÝ PODÍL?

Hodně. Náhle mi na covid odešel jeden z mých nejbližších. Po sedmileté onkologické léčbě mi vlivem osteoporózy došlo ke zlomenině páteře. Pracovní dobu mi snížili na polovinu. Pracovní kolektiv se během pár měsíců zcela vyměnil. Rozvinul se u mě syndrom vyhoření. Šitím jsem získala pocit, že mohu být někomu užitečná. Moje děti i vnoučata mají vše, co potřebují, ovšem kabelky, batůžky a oblečení přesně podle jejich přání je potěší. Cítím se mnohem líp.

Alma

Před rokem  jsem stále něco hledala na co bych se upnula. Něco mého, abych si dokázala ,že za něco stojím. Šití  mi dalo to, že  jsem spokojena, protože mám nějaký cíl. A potěší když přijdete do práce s ušitou kabelku a kolegyně  ji chválí a hned chtějí taky ušít... Vážím si víc sama sebe, že dokážu vytvořit , tak pěkné  věci vlastníma rukama.

Jarka

Daleko více mě chytlo a bavilo šít, byla to velká výzva, bez které bych si Baru na takové šití vůbec netroufla. Vedla jsi nás krásně od lehčího k těžšímu. Určitě se mi zvedlo i sebevědomí díky Barunce i holkám ve skupince. Cítím se velmi dobře, mám větší radost ze života a na čas, že budu šít se vyloženě těším.

Saša

Před rokem jsem zkolabovala, zřejmě z přetížení. Dlouho jsem nemohla dělat vůbec nic, byla jsem strašně vyčerpaná. Když se začaly síly trochu vracet, začala jsem zkoušet šít. Po troškách, chvilkách to šlo a mě se začala postupně vracet chuť do něčeho. No a přišel ke mě kurz Šijeme dál... a kabelky. Přihlásila jsem se a zas mě to víc a víc vracelo do energie, chuti něco dělat a dokázat. Byla to báječná terapie a jsem za to moc vděčná. Takže Kabelkový gang byl jasný. Takže ano, jsem vděčná za šití a partu kolem něj. Naučila jsem se spoustu nového, nových technik. Dokázala jsem ušít věci, co bych nikdy neřekla, že dokážu. Pomohlo mi to v mnoha směrech. Zvýšilo sebevědomí, sebehodnotu.

Díky tomu, že jsem začala šít kabelky jsem se přestala bát šicího stroje. Začala jsem nedávno šít i jiné věci než kabelky a batohy. Koupila si i overlock. Nebojím se střihnout do látky. Bářiny kurzy jsou komplexní a naučily mě nejen samotné šití, ale spoustu věcí kolem. A taky teda kabelky a batohy zabírají čím dál tím víc místa v ložnici. Mám vyšší sebevědomí co se tyče šití, a mám krásný pocit z každého nového ušitého kousku.

Radka

Byla jsem těžké operaci, invalidní důchodkyně, odešla jsem z práce, přišla o denodenní kontakt s lidmi. Byla jsem šťastná, že jsem tu potvoru nemoc překonala, ale pořád mi něco chybělo. Šití mi pomohlo se realizovat. V práci (pracovala jsem v bance) jsem se pořád učila nové věci, hlava pracovala na plný plyn. Tvoje kurzy mi zase vrátili tu možnost se něco naučit a být v tom docela dobrá. Mám teď radost sama ze sebe.

Helena

Mám velkou spoustu kabelek :-)) mimo to jsem si uvědomila další nové věci ohledně šití a dodala si odvahu k šití komplikovanějších kousků. Navíc mám vždycky pocit hrdosti, když se nabalím do svého rolovacího batohu (a když mi kamarádky nadšeně řeknou, že mnou ušitý batoh je jejich nejoblíbenější:-)). Šití má určitě nemalý podíl na mé duševní rovnováze :-).

Karolina

Ještě před rokem bych tomu nevěřila že vůbec nějakou tašku nebo kabelku dokážu ušít. Jsem nadšená když mě někdo osloví a ptá se, kde jsem koupila takovou tašku nebo kabelku, to rostu jak houba po dešti, když řeknu že je to moje výroba. Zvedlo mi to mé sebevědomí že dokážu ušít něco, co nemá jen tak každý. Šití je pro mne úžasnej relax, vždycky k němu utíkám zapomenout na všechny starosti a bolístky, které mě v životě potkaly. Šiju protože mě to neskutečně baví a mám ráda hezké věci.

Eva

Představuji ti kurz

ŠIJEME DÁL

Jediný 8týdenní kurz šití, kde si ušiješ základní ženskou výbavu – malou kabelku, kabelkobatoh a rolovací batoh.

V kurzu Šijeme dál se za dva měsíce naučíš kvalitní základy šití kabelek a batohů a přehoupneš se z nevědomého začátečníka do sebevědomé pokročilé kabelkářky, přestaneš se bát párání a ušiješ si kabelky nebo batoh přesně podle svých představ.

NAUČIT SE POŘÁDNĚ ŠÍT KABELKY NEBO BATOHY CHCE VÍC ČASU NEŽ JEN KRÁTKÝ MINIKURZ.

CO VŠECHNO SE V KURZU ŠIJEME DÁL NAUČÍŠ?

1. Ušiješ si malou kabelku s klopou, se zapínáním na karabinu.
Po zkušenostech z minulého běhu jich nakonec ušiješ průměrně tak 10 a ani jedna ti doma nezůstane :D.

2. Ušiješ si velkou kabelku nebo ji jednoduchým trikem přeměníš na kabelkobatoh.
Co si budem povídat, nosit kabelku v ruce a k tomu nákup není úplně to nejpraktičtější. Hodit ale kabelku na záda a mít volný ruce, to se hodí vždycky.

3. Ušiješ si velkej rolovací batoh.
Přesně ten, co je teď tak trendy. Přesně ten, co nosí i puberťáci nebo chlapi do práce. Unosíš ho do města, do školy, na výletech. Takovej batoh je prostě univerzální napříč generacemi nebo prostředím. Materiál si už dokážeš zvolit sama tak, aby přesně vyhovoval tvým požadavkům a limitům tvého stroje.

4. Po skončení kurzu budeš milovat zipy.
Budeš je našívat všude v množství větším než malém. Budeme se podrobně věnovat třem typům všívání zipu – hlavní zapínání kabelky/batohu, přední kapsa na zip a pak vnitřní kapsa v podšívce. A taky konečně pochopíš, jaký rozdíl je mezi dělitelným, nedělitelným, spirálovým, kostěným, nekonečným…

5. Milovat výztuhy.
Pochopíš, co která umí, na co se která hodí, budeš pak už v dalších projektech přesně vědět, co máš po prodavačcce chtít a že ti zase nutí špatnou. V každé galanterii tak budeš za frajera :).

6. Brát chyby jako cennou lekci a ne jako selhání.
Není to klišé, je to pravda. Bez chyb se prostě neobejdeme, obzvlášť, když je náš šicí čas mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní. Naštěstí jsem tu já, chybový odborník, a dokážu tě na spoustu chyb včas upozornit, takže se jim dokážeš vyhnout. Abys pak u párání mohla nadávat, že přesně tohle Bára říkala :D.

7. Zapojit dlouhý crossbody popruh
A nezamotat se do něj, používat karabiny, průvleky, posuvníky, očka, půlkroužky, trojzubce, žebříčky. Budeš v tom mít jednou pro vždy jasno.

8. Že šití ve skupině je úplně jiná liga než když jsi na všechno sama.
Že dokážeš mnohem víc, když tě ostatní motivují, když si vzájemně můžete poradit, když jsou všichni na stejné vlně. Že tolik inspirace, tipů a upozornění na krizový místa nikde jinde nenajdeš. A že šití není jen nudná zábava babiček, ale taky velká hromada srandy.

CO VŠECHNO V KURZU ZÍSKÁŠ?

3 střihy v pdf na malou kabelku, velkou kabelku/kabelkobatoh a rolovací batoh, vytisknutí, i ve formátu A0 (pro tisk v copycentru)

6 mega podrobných videonávodů krok za krokem točených tak, aby kabelky podle videí zvládl ušít i sebevědomý začátečník

1 video o správném tisku a lepení střihu, protože správně vytisknutý a slepený střih je základ úspěchu

podpůrnou skupinu stejně ujetých holek na Facebooku, kde budeš mít možnost se kdykoliv na cokoliv ohledně šití kabelek/batohů zeptat. Kde budete pravidelně sdílet svoje úspěšně dokončené kabelky nebo si radit zásekový místa a tipy, jak se jim vyhnout.

jeden týden podpory navíc mezi velkou kabelkou a rolovacím batohem na došití nestíhacích restů

8 hodinových online setkání na Zoomu, kde pravidelně budu odpovídat na všechny vaše otázky hodně podrobně a pak prostor k diskuzi. Běžně probíráme témata nad rámec kurzu, která vás zajímají, to si určujete samy, co vás zajímá.

všechny lekce se ti budou objevovat ve tvé členské sekci na mém webu, budeš mít svůj koutek, kam se přihlásíš a budeš mít všechny svoje videa pěkně připravený

garantovaný roční přístup ke všem videím a materiálům + po uplynutí ti videa zůstavají, ale negarantovanou dobu

KDO SE TU PTAL NA BONUSY? 

ke kurzu navíc získáš

střih s videonávodem na pouzdro a kosmetickou taštičku z odstřižků

střih s videonávodem na kabelku Gertruda

střih s videonávodem na hranatý košík s uchama

přednášku o látkách vhodných k šití kabelek

přednášku o výztuhách vhodných k šití kabelek

přednášku o kabelkové galanterii a zipech

TAKŽE SI TO JEŠTĚ SHRNEME:

tři PDF střihy

na malou kabelku, velkou kabelku/kabelkobatoh a rolovací batoh, v A4 i A0 formátech

Licence na prodej

Kabelky/batohy ušité podle mých střihů můžeš prodávat jak je libo, s uvedením mě jako autora střihu

6+1 videonávodů na šití, každý týden jeden

každou kabelku/batoh šijeme na 2 části, nejdřív příprava, pak finále, + úvodní příprava

videa z kurzu Ušij si jarní kabelku

protože videa ze skupiny hned po skončení kurzu zmizí

podpůrnou skupinu na FB

plnou inspirace, motivace, rad a nonstop humoru připravené ti kdykoliv poradit nebo zvednout náladu

1 týden šití navíc, bez nových videí

aby byl čas na došití restů pro nestíhače

8 týdnů mé podpory, podpory skupiny a šití kabelek/batohů

který zaručeně utečou, jako voda

8 hodinových online setkání na Zoomu,

kde pravidelně odpovím na všechny všetečné dotazy týkající se kurzu, případně i jakékoliv šicí dotazy i nad rámec kurzu

videokurz látkový košíček s uchama

praktický košíček využiješ jako organizér na drobnosti nebo jako skvělý dárek

přednášku o materiálech

abys přesně věděla, co si máš pro jakej projekt nakoupit

přednášku o výztuhách

protože výztuhy jsou alfa omega šití kabelek

přístup k videím z kurzu Šijeme dál na dobu neurčitou

nebudu je mazat dokud pojede Sijemekabelky.cz, takže se k nim můžeš kdykoliv vracet

KDYŽ JSI DOČETLA AŽ SEM, OPRAVDU JEŠTĚ VÁHÁŠ, JESTLI DO KURZU NASKOČIT?

PROČ SI VYBRAT ZROVNA MĚ? V ČEM JE BÁRA MIKULÁŠKOVÁ JEDINEČNÁ?

 

  • jsem samouk, znám všechny slepé uličky a vím, jak se jim vyhnout
  • můj slovník neobsahuje složité odborné výrazy, mluvím jasně, jednoduše
  • umím nadchnout, motivovat, podpořit, když šití nejde nebo máš strach
  • bavím se šitím, šití si užívám, baví mě, odpočívám u něj a ráda tohle nadšení předávám dál
  • mám v šití komplexní přehled, i když se specializuju na šití kabelek a batohů na domácím stroji, vlastním i průmyslový stroj (=šiju i složitější projekty) a overlock na šítí oblečení (=moje rodina chodí skoro jen v šitém oblečení)
  • dělám chyby a nestydím se za ně. Naopak ráda přiznám, že mi to ujelo a názorně ti ukážu, jak to můžeš udělat líp
  • vím, jak těžké je učit se všechno sám, vím, kolik času zabere nekonečné hledání správných postupů nebo návodů, vím, jak je důležitá podpora nebo společné sdílení
  • kurzem Šijeme dál už prošlo 1 200 žen a neuvěřitelných 50 % z nich se mnou pokračují ještě do dalších kurzů. Našily jsme už tisíce kabelek a batohů a troufám si říct, že žádný dotaz mě už nerozhodí 🙂

 

 

 

 

 

Za dva měsíce můžeš šít úplně jinou ligu než teď, pokud neusneš na vavřínech. Nebo taky nedělat nic. Je to jako se vším. Když chceš něco umět pořádně, musíš do toho investovat víc než jen čas a energii.

 

 

 

A tady máš příležitost nazout sedmimílové boty a udělat obří krok o pár mil dál.

 

 

 

 

 

Je to na tobě…

A já se budu těšit, ať už se potkáme kdekoliv, protože mě šití kabelek už nepustí, a něco mi říká, že tebe taky ne.

 

 

 

 

 

Bára